Pe 5 aprilie a fost inaugurată la Moreni Sala de sport a Liceului Petrol din Moreni , modernizată cu fonduri Regio, în cadrul unui proiect ce a avut ca perioadă de implementare 15 luni.
Investiția a însumat aproape 5 milioane de lei, din care valoarea eligibilă a fost de 2,6 milioane lei și a însemnat lucrări de arhitectură, instalații electrice, termice, sanitare interioare, pentru ventilație și climatizare, instalații de gaze naturale, asigurarea cu utilaje și echipamente tehnologice, precum și alte dotări.
La evenimentul au fost prezenți alături de primarul din Moreni, Constantin Dinu , directorul ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, reprezentanți ai administrației județene, șefi de deconcentrate și echipa de handbal Dinamo București, alături de antrenorul la origini morenar, Eliodor Voica.
Pentru a marca evenimentul, toți cei prezenți s-au bucurat de un meci amical între CS Dinamo București și CS Petrol Moreni.