Cantonamente intense și pline de energie s-au desfășurat în această perioadă la Bazinul Olimpic din cadrul Complexului Turistic de Natație Târgoviște, unde zeci de sportivi de performanță, legitimați la ACS Universitar Spiru Haret și Bleumarin Sport Club, au îmbinat antrenamentele riguroase cu momente de relaxare.
Complexul Turistic de Natație din Târgoviște este una dintre cele mai moderne baze de profil din România, cuprinzând un bazin olimpic acoperit de 50 de metri, tribune pentru spectatori, zone de recuperare și relaxare, dar și spații dedicate pregătirii fizice. Inaugurat în 2016, acesta găzduiește atât competiții naționale și internaționale, cât și cantonamente și programe de inițiere în natație pentru copii și tineri.
Rezervările pentru antrenamente și cantonamente continuă, Complexul Turistic de Natație devenind un punct de atracție pentru cluburile sportive datorită facilităților moderne și condițiilor excelente de pregătire.