kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Miliardarul târgoviştean Dan Nicorescu i-a supărat rău pe braşoveni: „modelul perfect al parvenitului social”

Foto Silvia Dumitru

Două fotografii ale miliardarului târgoviştean Dan Nicorescu au devenit virale pe internet, având mii de share-uri şi comentarii, majoritatea negative. Nicorescu a fost suprins parcându-şi în Braşov, celebrul Lamborghini de culoare galbenă, nu pe unul, ci pe două locuri destinate persoanelor cu handicap.

Gestul său a fost criticat în termeni extrem de duri de consilierul local Cristian Macedonschi (FDGR), într-o postare pe facebook:

A mai aparut un „HANDICAPAT” la Brasov…

Cica-l cheama Dan Nicorescu…

Nu am auzit pana acum de acest individ dar la cum se pozeaza pe locul de parcare rezervat oamenilor cu dizabilitati merita sa-l facem de „cacat”

Dati share masiv va rog sa inteleaga si altii ca el ca astfel de „RETARZI” nu sunt bineveniti la Brasov.

Postarea consilierului a devenit rapid foarte populară printre internauţi., aceştia rezonând cu acesta:

  • El este modelul perfect al PARVENITULUI SOCIAL „de România”… masina de sute de mii de euro si educatie ZERO (7 ani de acasa, nu diplome cumpărate la Academia „lui Oprea”)!
  • Am mai spus-o, au tot dreptul sa ocupe un loc de parcare special dar nu cel rezervat pentru persoane cu dizabilitati ci pentru handicapati social si moral. Uitati-va si la Coressi Mall si la Carrefour unde au facut locuri de parcare speciale din belsug. Cine parcheaza de cele mai multe ori acolo iar personalul le spune „Sa traiti”? Tot prieteni celui din imagine. Din pacate nu stiu daca Politia poate amenda pe baza de imagini iar cand se intampla asa ceva nu vezi picior de politist prin zona. Ah, si inca ceva. La parcarile publice incercati sa lasati masina fara tichet in parbriz 5 min. Gata amenda! La unul ca asta credeti ca are cineva tupeu sa ii puna chitata de amenda la stergator? 

Deşi nu figurează în topurile de specialitate, Dan Nicorescu  se pare că ar avea o avere de circa un miliard de euro. Fost acţionar la Banca Românească, Nicorescu face în special afaceri cu fier vechi. Afaceristul are o vilă luxoasă pe Şoseaua Nordului, în Capitală, dar are și un imobil în Târgoviște, pe strada Rodnei.

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media