Vă anunțăm că în data de 26.09.2024, între orele 09:00 și 16:00, la solicitarea Consiliului Județean Dâmbovița, pe fondul unui proiect de reabilitare a podului peste râul Dâmbovița care implică devierea unei conducte de gaze, va fi sistată furnizarea gazelor naturale în satele Decindeni, Râncaciov, Ungureni și Mogoșești.
Vor fi afectați de această sistare 860 de utilizatori.
Vă informăm că punerea în funcțiune a instalațiilor de utilizare se efectuează doar în prezența utilizatorilor și necesită semnătură de confirmare. Dacă nu vă aflați la adresa de consum pentru punerea în funcțiune, vă rugăm să contactați Dispeceratul operatorului sistemului de distribuție Premier Energy.
Dacă simțiți miros de gaze naturale și/sau sesizați lipsa presiunii de livrare, vă rugăm să apelați numărul de telefon 0800.080.003.
Vă mulțumim pentru înțelegere!