Mii de târgovișteni au luat parte la cel mai mare protest organizat în România, în istoria acestei țări. S-a estimat că peste o jumătate de milion de oameni au fost în stradă, în toate marile orașe ale țării, dar și în urbe mai mici, în duminica #rezist, pe 5 februarie.
La Târgovişte, au fost în stradă mai puţin oameni decât în celalalte zile de protest. Aproximativ 600, la momentul de vârf, au mărşăluit pe străzile oraşului, pe un traseu mai lung decât de obicei care a punctat simbolic şi sediul Tribunalului Dâmboviţa.

Mulţi târgovişteni au ales, însă, să se alăture protestului din capitală. Unii dintre aceştia au transmis redacţiei fotografii şi imagini de la eveniment, precum şi impresiile lor.
- Un nivel de inteligenţă şi inventivitate în piaţa Victoriei cum rar am văzut.
- E ca o mişcare nouă, care te face mai optimist, e o senzaţie nouă.
- E ceai în bidoane, în încălzesc şi îl dau gratuit cu covrigi, eugenii
- 80% sub 40 ani, cred.

Tocmai am citit in alt ziar dambovitean, avand curiozitatea celui plecat departe, de a cunoaste cum se comporta ziarele locale, si am citit un articol semnat de ion obagila. E groaznic, dezgustator, nici el nu intelege ca lumea din strada putea manifesta si impotriva pnl sau sa fi fost chair basescu, ca aci nu e vorba neaparat de psd.0amenilor li s a umplut paharul, s au saturat, copiii nenascuti deja sunt datori fiindca furtul e in buzunarele multor politicieni. E clar ca lumina zilei ce se petrece, si e simplu, girezi hotia si coruptia cum sa mai guvernezi?
este incredibil cum coontinua mai marii sa creada poporul roman prost.
multumesc.
duceti va si voi la articolul acestui domn care e plin de otrava, nu puteti nici sa i dati replica la comentarii, tehnci nu se poate.