kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

DOICEȘTI: Monitorizări ale concentrațiilor de gaz metan după o încercare de forare a unui puț

În această dimineață, în jurul orei 11:16, am fost solicitați să intervenim pentru asigurarea zonei în localitatea Doicești, unde a avut loc o refulare de apă, ca urmare a încercării de forare a unui puț executată de o firmă de specialitate.

În acest moment, pentru prevenirea unor eventuale situații de urgență, sunt prezente echipaje la fața locului, printre care și un echipaj de CBRN care efectuează periodic măsurători ale concentrațiilor de gaz metan prezente în zonă.

În prezent, concentrațiile de gaz metan nu prezintă un pericol pentru populație, însă monitorizarea va continua până la soluționarea definitivă a problemei de către un operator economic de specialitate.

ISU Dâmbovița

Distribuie:
Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media