kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

Apa va fi oprită în comunele Petrești și Dragodana pe 26 septembrie

COMUNICAT DE PRESĂ

 

                                                                         

Vă informăm că în data de 26.09.2022 se va întrerupe furnizarea apei potabile în următoarele localități, pentru lucrări de igienizare la bazinul de stocare apă potabilă:

  • în localitățile Petrești, Puntea de Greci și Coada Izvorului din comuna Petrești, între orele 06:00-20:00;
  • în comuna Dragodana, între orele 08:00-16:00.

De la reluarea furnizării apei în zona de aprovizionare afectată și până la emiterea rezultatelor monitorizării calității apei potabile, se recomandă să nu se folosească apa pentru consumul uman, decât după limpezirea și fierberea apei timp de 10 minute.

Rezultatele analizelor de laborator vor fi afișate pe site-ul Companiei de Apă Targoviște Dâmbovița, la adresa: catd.ro/index.php/comunicare/opriri-apa/arhiva-opriri-apa.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat.

 

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL COMPANIEI DE APĂ TÂRGOVIȘTE DÂMBOVIȚA

 

Distribuie:
Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media