Victorie dramatică pentru Chindia la Timișoara!

Chindia Târgoviște a învins pe final pe ASU Poli Timișoara după ce a fost condusă în cea mai mare parte a meciului de bănățeni, mai exact din minutul 81 până în 83 când Licu a înscris și a egalat șansele la victorie în ultimele minute ale partidei! După ce Nicu Croitoru a făcut o dublă schimbare, jocul târgoviștenilor s-a schimbat în bine, devenind mai ofensiv și mai concret. În minutul 89, Cristi Cherchez, omul cu golurile, înscrie și aduce Chindia în avantaj, bulversând total pe gazde, care caută cu disperare egalarea timp de 4-5 minute! Scutaru, deși avea un galben, faultează 4 jucători de la noi, văzându-se clar intenția rea a acestuia, ducându-se urât cu talpa pe piciorul lui Iustin Popescu, care putea fi accidentat grav…cu toate acestea, jucătorul Timișoarei nu a primit al doilea galben… Final de meci!

Chindia a plecat de la Timișoara cu toate cele trei puncte, indiferent că s-a jucat pe un teren care nu ar trebui omologat la asemenea nivel, în care condițiile au fost grele și nefavorabile formației noastre! Rămânem în cursa pentru promovare, la 4 puncte de liderul Călărași și 3 de Hermannstadt, ce-i drept ambele cu un meci mai puțin…Felicităm echipa gazdă pentru determinarea de care au dat dovadă pe parcursul meciului.