A retezat Bradu! FC Aninoasa, învingătoare în penultima etapă a campionatului

FC Aninoasa şi-a arătat încă o dată colţii pe final de campionat. Echipa lui Cristian Bălaşa s-a prezentat foarte bine la Bradu şi a încheiat în forţă ultima deplasare stagională. Dâmboviţenii au lovit în plin pe Atletic, iar la sfârşit şi-au asigurat victoria cu scorul de 2-0, după golurile marcate de Moţoi şi Călinescu. Reuşita primului jucător a picat în secunda 17, moment în care argeşenii erau încă ocupaţi cu încheierea şireturilor la ghete! A doua reuşită a Aninoasei a fost semnată cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier, când Călinescu a închis definitiv tabela. Succesul înregistrat la Bradu a mulţumit în totalitate conducerea tehnică a divizionarei C dâmboviţene. „A fost un joc pe care l-am controlat în totalitate. Scorul a reflectat în mare parte ceea ce s-a întâmplat în teren. La câte ocazii am irosit, dacă am mai fi marcat unul-două goluri nu s-ar fi supărat nimeni. Încet-încet echipa începe să arate aşa cum doresc eu. Mai avem în continuare mult de muncă până vom ajunge la ce ne-am propus. Pentru noi victoria de la Bradu are importanţă numai dacă vom câştiga acasă cu Roşiori, în ultima rundă a campionatului”, a precizat Cristi Bălaşa. Împotriva lui Atletic Bradu, Aninoasa a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Bărboiu – Rusu, Pahonţu, Coman, Diţă – Ştefan, Ghenu – Călinescu, Neacşu, Dinu – Moţoi, iar în repriza a doua au mai intrat Leotescu, Rosciugă, I. Maican şi A. Maican. Sâmbătă, de la ora 18.00, Aninosa va susţine, pe teren propriu, ultimul joc din acest sezon, împotriva lui Sporting Roşiori, ocupanta locului 6 şi o formaţie destul de incomodă a seriei C3.