JUDO: Andrei Radu, medaliat cu bronz la Campionatul Național U18

Dâmbovițeanul Andrei Radu a terminat pe podium Campionatul Național de judo U18 desfășurat la Suceava. Sportivul de la CSȘ Târgoviște a obținut la puternicul concurs medalia de bronz, după ce a ieșit învingător într-una din finalele mici ale întrecerii destinate categoriei 90 de kilograme. Elevul lui Romel Mușa a tras din greu în ultimul meci până și-a asigurat prezența pe ultima treaptă a podiumului de premiere. După ce a obținut bronzul, Andrei Radu a adus prima medalie la judo pentru CSȘ Târgoviște în acest an. Aproape de medalii s-au mai aflat alți trei judoka ai clubului dâmbovițean. Erika Moise (40 kg), Andrei Moga (50 kg) și Mihai Temelie (75 kg) au terminat pe locul 5 după ce s-au recunoscut înfrânți în finalele mici ale diferitelor categorii la care au luat parte. În schimb, Eric Pătulea (+90 kg) s-a clasat pe 7, iar Andrei Gheorghe (50 kg) a fost eliminat în primele faze ale competiției.