Fotbal. Daniel Popa, gol pentru Dinamo II București

Dâmbovițeanul Daniel Popa a lovit din nou la Liga a 3-a! Fostul atacant al Chindiei Târgoviște și-a trecut în cont un nou gol pentru Dinamo II București. În etapa cu numărul 15 a seriei C2, “Popică” a marcat împotriva lui SC Popești Leoredeni, într-un meci câștigat de a doua echipă a câinilor cu 3-2. Dâmbovițeanul a înscris pentru echipa lui Laurențiu Diniță al treilea gol, în minutul 67, după ce primele două reușite au fost semnate de L. Gheorghe și Târcoveanu. În disputa cu ilfovenii, atacantul a evoluat 82 de minute, iar apoi a fost schimbat cu Neață.  În urma golului cu Popești Leordeni, Popa a ajuns la cota 4 în actuala stagiune a Ligii a 3-a, în echipamentul lui Dinamo II.

Covalschi, autogol cu Juventus București

La nivelul Ligii a 2-a, morenarul Ștefan Covalschi a avut parte de un sfârșit de săptămână negru. În disputa dintre CS Afumați, echipa la care evolueză, și Juventus București, acesta a marcat în propria poartă, ducând scorul de 0-2 pentru bucureșteni. Disputa dintre cele formații, ce a contat pentru etapa a 24-a, a luat sfârșit cu scorul de 3-1 pentru Juventus.