“Dublă” cu Clinceni! Poftă mare de gol pentru Honciu

Georgian Honciu a devenit principalul marcator al Chindiei Târgoviște în 2017.  Mijlocașul de pe “Eugen Popescu” a fost eroul divizionarei B dâmbovițene în primul meci oficial jucat în acest an. Chindia a trecut de Academica Clinceni cu 3-1, iar “decarul” din angrenajul condus de Nicu Croitoru a realizat o “dublă” împotriva ilfovenilor. Primul gol l-a marcat în minutul 16 după ce a fructificat perfect  cu capul un corner executat de căpitanul Pătru. A doua reușită a venit, în actul secund, când a transformat un penalty fără emoții, obținut de Neguț, în minutul 61 al întâlnirii. La capătul celor două goluri înscrise cu Academica, Honciu a ajuns la cota 7 în actualul sezon al Ligii a 2-a, fiind al treilea golgeter al grupării târgoviștene, după Cherchez (12) și Neguț (10). Mai mult de atât, prolificul mijlocaș a fost marcatorul principal al Chindiei și în meciurile de pregătire disputate în iarnă. Acesta a arătat poftă mare de gol și a marcat cinci goluri, în șase meciuri susținute de Chindia.