Chindia Târgoviște, meci pe ploaie!

Târgoviștenii au disputat astăzi etapa a 11-a din campionatul Ligii a 2-a, pe o ploaie „mocănească”. Meciul a început la orele 11:00 și s-a desfășurat în condiții grele, pe un gazon îmbibat cu apă. Adversarul Chindiei a fost Sportul Snagov, echipă situată pe locul 9 înaintea acestui meci, cu 15 puncte acumulate. Primul gol al Chindiei a venit în minutul 61, Lică Viorel, fundașul Snagovului, dându-și autogol, la numai 4 minute de când Nisipeanu a avut o ocazie mare de a înscrie. În minutul 68 Vătavu a lovit transversala din lovitură liberă, o altă ocazie mare a Chindiei. Chindia a dominat repriza a doua, prin ocazii ale lui Honciu, Nisipeanu și Cherchez, Vătavu lovind din nou bara în minutul 87. 200 de spectatori au fost prezenți la acest meci, în ciuda condițiilor atmosferice.

Primul 11 al Chindiei: Iustin Popescu / Martac, Vatavu, Ispas, Dumitrașcu / Nisipeanu, Honciu (Pencea, 78), L. Mihai, C. Stoica / Neicuțescu (Matei, 46), Cherchez (Bîtfoi, 82). Antrenor: Croitoru Nicolae.

Chindia – Sportul Snagov 1-0 (0-0). Rămânem pe podium.