Chindia Târgoviște se află în revenire de formă în campionat. Gruparea dâmbovițeană a răzbunat  rezultatele nefavorabile din ultima perioadă și a călcat în picioare Dunărea Călărași lângă Turnul Chindiei. Într-un meci în care atacul târgoviștean a funcționat de minune, trupa lui Nicu Croitoru a trecut de cea al lui Adrian Mihalcea, cu un neverosimil 5-0. Recitalul roș-albastru a început după aproape o jumătate de oră de joc. La capătul unei ocazii periculoase irosite de V. Petre, dintr-o lovitură liberă (27), pentru Dunărea, Neguț a dechis scorul pentru Chindia, după ce a scăpat singur cu portarul dâmbovițean Cezar Lungu (28). Șase minute mai târziu, Cherchez și-a adus aminte că este golgeterul târgovișteanilor și a majorat scorul cu o lovitură de cap din careul mic. Chindia a arătat că este echipa mai periculoasă și la reluare. La doar două minute de la startul actului secund, Cherchez a pus latul perfect la centrarea lui Neguț și a urcat scorul la unul de neprezentare. În ultima parte a întâlnirii, Târgoviștea a mai “curentat” de două ori adversarul, înscriind prin Vătavu (70) și nou-intratul Ioniță (86), care la doar 16 ani și-a trecut în cont prima reușită pentru divizionara B dâmbovițeană. În repriza a doua, Dunărea a irosit cele mai mai mari ocazii prin Balint (57), Ciocâlteu (60) și Rafael (61, 66). Prin succesul categoric cu formația de la Dunăre, Chindia și-a mai spălat într-o măsură din păcatele ultimelor meciuri. Elevii lui Croitoru trebuie să treacă rapid peste euforia victoriei de astăzi, pentru că miercuri urmează o etapă“intermediară”, în care vor înfrunta, în deplasare, pe Unirea Tărlungeni, echipă ce a stat în această rundă.

Chindia Târgoviște – Dunărea Călărași    5-0 (2-0)

Marcatori: Neguț (28), Cherchez (34, 47), Vătavu (70), Ioniță (86).

Chindia: Meilă – Pătru, B. Dinu, Vătavu, Martac – Parghel (84 Ioniță), Honciu, L. Mihai (74 Pencea), Stoica – Neguț, Cherchez (78 Neagoe). Antrenor: Nicu Croitoru.

Dunărea: C. Lungu – Tenea (40 Danciu), Ibrian, S. Matei, Zsivanovics – Kanda, P. Radu, Preoteasa (53 Rafael), V. Petre – Balint, Ciocâlteu (67 Ștefan). Antrenor: Adrian Mihalcea.

Stadion “Eugen Popescu”. Spectatori: 1000.

Au arbitrat: Andrei Antonie (București) – Marian Truță, Alexandru Mihăilă (ambii din Rm. Vâlcea). Rezervă: Andrei Moroiță (Ploiești). Observatori FRF: Cristian Nica (Ploiești) și George Constantinescu (Slatina).

Cartonașe galbene: B. Dinu (13)/ Ibrian (52), Tenea (76), Rafael (90).