Chindia rămâne pe podium, după remiza cu Călărași!

A consemnat Bogdan Marius Gheorghe

Târgoviștenii au făcut un meci bun  împotriva celor de la Călărași, echipă care se află în continuare pe locul 2 al clasamentului după remiza de sâmbătă, fiind nevoiți să evolueze o repriză întreagă cu un om în minus după eliminarea lui Neicuțescu. Cei din Călărași au deschis scorul în minutul 10, după care Cherchez a înscris de două ori din penalty, întorcând scorul în favoarea Chindiei! După o fază prelungită a oaspeților dar și ceva „bulan”, cei din Călărași înscriu în minutul 78 și restabilesc egalitatea scorului…Deși târgoviștenii vor să mai înscrie încă o dată, meciul se termină 2-2, avantajos pentru Călărași care păstrează diferența de 4 goluri și urcă pentru moment pe primul loc, până va evolua Hermannstadt. Meciuri vor mai fi destule…voință să fie! Șansele râmân!

Chindia – Călărași 2-2 (2-1) Hai Chindia! Se poate!