Chindia – deplasare grea dar…dulce!

Târgoviștenii s-au deplasat la Satu Mare pentru meciul cu Olimpia din cadrul etapei 19, în cea mai lungă deplasare, peste 1000 de kilometri fiind parcurși. Chindia a controlat jocul încă de la început, L. Mihai deschizând scorul în minutul 12! Honciu majorează diferența în minutul 26 iar golul 3 vine în minutul 44 cand același L. Mihai. Meciul era decis încă de la pauză, repriza a doua fiind una fără goluri pentru târgovișteni. În minutul 85 Denis Ispas primește cartonaș roșu și baieții lui Nicu Croitoru sunt nevoiți să termine meciul în inferioritate numerică. În minutul 91 Jurj înscrie pentru Satu Mare și stabilește scorul final 1-3.

Olimpia Satu Mare – Chindia Târgoviște 1-3 (0-3).

Componența Chindiei: Popescu / Ciobotariu, Vătavu, Ispas, Martac / Pencea (66 Dumitrașcu), L. Mihai, Honciu, Stoica (61 Șerban) / Nisipeanu, Cherchez (76 Neguț). Rămânem în continuare pe podiumul clasamentului, cu 39 de puncte acumulate, care ne asigură în continuare locul 3! Hai Chindia!