Chindia bifează o nouă victorie pe Eugen Popescu!

Târgoviștenii au evoluat pe Eugen Popescu, într-un meci din cadrul etapei a 5-a a Ligii a 2-a, în care modesta Foresta Suceava a fost oaspetele care a încercat pe cât posibil să-și apere șansele…

Prima repriză

Chindia joacă ofensiv și atacă din primul minut, Martac este faultat de portarul sucevenilor și primește galben. Penalty pentru Chindia transformat de Cherchez în minutul 12, care afișează un mesaj pentru mama sa, prezentă în tribune: „FOR YOU MAMA”! Chindia „percutează” și în minutul 24, același portar Bâlbă faultează și primește al doilea galben și implicit roșu, fiind eliminat. Honciu execută și transformă în minutul 26, Chindia 2 – Foresta 0. Minutele trec, posesie 75% pentru Chindia, moldovenii neajungând la poartă…e pauză.

YouTube player

Repriza a doua

Portarul Iustin Mădălin este înlocuit cu Aioani. Chindia își continuă acțiunile ofensive iar Cherchez nu iartă de la 14 metri, prin execuție „apăsată” pe colțul scurt. 3-0 în minutul 51. Minutul 68, L. Mihai înscrie un gol frumos de la 22 de metri și scorul devine 4-0. Cherchez lovește „sudura” porții din lovitură liberă în minutul 72, sucevenii scapă de încă un gol primit. În minutul 77 Cherchez înscrie din centrarea lui Neguț, o execuție sigură, din 3 metri, este 5-0! Neguț este faultat în careul advers în minutul 87 iar în 88 tot el transformă pentru 6-0 cu o execuție sub bară. Final de meci. Cherchez vine și își îmbrățișează mama!

Componența Chindiei: Popescu / Martac, Ciobotariu, Vătavu, Dumitrașcu / Neicuțescu (Neguț 71), L. Mihai, Honciu / Stoica, Bâtfoi (Pencea 71), Cherchez. Chindia Târgoviște – Foresta Suceava 6-0 (2-0).

Un antrenament bun pentru Chindia. Rămânem cu un gust amar de ceea ce se întâmplă cu unele echipe din fotbalul românesc. Să sperăm că își vor reveni și ei și celelalte echipe aflate în situații grele.