10 meciuri fără gol primit! Nu e glumă!

Târgoviște învinge și pe CS Mioveni cu un scor de neprezentare și ajunge la 3 puncte de liderul Hermannstadt! Târgoviștenii sunt demni de cartea recordurilor după ce au reușit să bifeze a zecea partidă fără gol primit! Forma foarte bună a băieților lui Nicu Croitoru aduce un plus de moral în următoarele meciuri din cupă și campionat!

Chindia Târgoviște – CS Mioveni 3-0 (3-0)

Popescu / Martac, Vătavu, Ispas, Dumitrașcu / C. Matei (65 Ciobotariu), Pencea, L. Mihai, C. Stoica / Neicuțescu (65 Nisipeanu), C. Neguț (74 Bâtfoi). Antrenor: Nicu Croitoru.

Au marcat: Neicuțescu (5, 32) și Tirica (autogol) Cel mai greu meci pentru târgovișteni va fi duminică de 11:30, la liderul Hermannstadt! Clubul face apel la sprijinul suporterilor și îi așteaptă la meci pentru a-i încuraja!

Hai Chindia! Pe primul loc!

Bogdan Marius Gheorghe

Un comentariu la „10 meciuri fără gol primit! Nu e glumă!”

1. așa este, nu e glumă!
    dar care a fost Chindia, aspiranta la primul loc, cea din prima repriză, sau cea din repriza a doua?