TENIS: Vlad Breazu, eroul tricolorilor de lângă Turnul Chindiei

România U12 s-a calificat în faza finală a Turneului Tennis Europe Nations Challenge Echipa națională de tenis a României U12 a obținut, la Târgoviște, calificarea în faza finală a Turneului Tennis Europe Nations Challenge. Selecționata “tricoloră” și-a asigurat accesul la turneul final de la Alania (6-9 august) după ce a învins Bulgaria în play-off-ul Zonei … Citește mai mult

La dublu da, la simplu ba! Vlad Breazu a câştigat Daimon Cup în proba de dublu

Colecţia de trofee a tenismenului Vlad Breazu a devenit mai numeroasă începând din această săptămână. Noua stea a tenisului dâmboviţean a reuşit să iasă învingător, în proba de dublu, a turneului Daimon Cup U12 (găzduit de oraşul Bucureşti), şi totodată să termine pe locul secund, în proba individuală a aceluiaşi concurs din cadrul Circuitului European, … Citește mai mult

Vlad Breazu,”copilul minune” al tenisului târgoviştean

vlad-breazu1

Tenismenul târgoviştean Vlad Breazu a câştigat bronzul la Mastersul desfăşurat în Germania. El este, de asemenea, şi campionul naţional la categoria 10 ani pe anul acesta. Conform informaţiilor oferite de antrenorul Sorin Erlic, copilul minune al tenisului târgoviştean, a câştigat locul III la Mastersul ce s-a desfăşurat în luna septembrie în Germania, el reuşind să … Citește mai mult