TENIS. Frații Radu și Cezar Papoe, învingători la Cupa ATH

Cupa ATH a fost o competiție pe placul fraților Radu și Cezar Papoe. Concursul de tenis desfășurat la București a fost dominat total de cei doi sportivi dâmbovițeni, legitimați la CS Târgoviște. Ambii tenismeni coordonați de Sorin Erlic au devenit câștigătorii întrecerilor în care au fost angrenați. Radu a fost învingător la categoria U18, iar … Citește mai mult

Tenis. Radu Papoe a obţinut două victorii în prima zi la turneul final al Cupei Mondiale pe echipe U14

Debut perfect pentru Radu Papoe la Cupa Mondială de tenis U14 pe echipe. Tenismenul dâmboviţean a adus două victorii importante pentru România în prima zi a turneului final ITF World Junior Tennis, găzduit de localitatea Prostejov, din Cehia. În prima zi a întrecerii, România (antrenor Costel Enache) a trecut de Ecuador cu 3-0, iar târgovişteanul … Citește mai mult

Radu Papoe s-a calificat cu echipa naţională a României U14 la turneul final European Summer Cups 2016

Performanţă remarcabilă pentru echipa naţională a României U14! Selecţionată „tricoloră” s-a calificat la turneul final European Summer Cups 2016, după ce a terminat pe locul 2 preliminariile puternicului turneu continental. În grupa C a calificărilor, găzduită de Murcia, România a fost învinsă doar în finală (1-2 cu Italia), iar în primul tur şi în semifinale, … Citește mai mult

Tenis. Radu Papoe, medaliat de două ori cu argint la Naţionalele de vară U14

Argintul a reprezentat metalul favorit al lui Radu Papoe la Campionatul Naţional Individual de vară U14. Atât la simpu, cât şi la dublu, tenismenul târgoviştean s-a mulţumit cu titlul de vicecampion naţional la turneul desfăşurat în capitală. Cele două finale jucate au fost un adevărat coşmar pentru sportivul de la CS Târgovişte. În ultimul act la dublu, acesta nu … Citește mai mult

În finală la dublu şi în semifinale la simplu! Radu Papoe merge ceas la Naţionalele de vară U14

Tenismenul Radu Papoe se comportă excelent la Campionatul Naţional Individual de vară Under 14. Talentatul sportiv legitimat la CS Târgovişte şi-a asigurat prezenţa în semifinalele turneului de simplu, dar în acelaşi timp, a acces şi în finala concursului de dublu, unde face pereche cu Sebastian Gima, de la LPS-CSŞ Constanţa. Dâmboviţeanul (fav. 2) a urcat … Citește mai mult

Tenis. Radu Papoe, finalist la Bohemia Cafelux Cup

Bohemia Cafelux Cup a reprezentat ultimul turneu internaţional la care s-a remarcat Radu Papoe. Aflat în plină accensiune, tenismenul de la CS Târgovişte a devenit finalist al concursului din Cehia după ce şi-a arătat din plin colţii la categoria Under 14. Singura înfrângere pe care a suferit-o dâmboviţeanul la competiţia de la Rakovnik a fost în finală, când s-a … Citește mai mult

Tenis. Radu Papoe a câştigat Trofeul Sportul Studenţesc

Colecţia de trofee a tenismenului Radu Papoe s-a mărit din această săptămână. Sportivul legitimat la CS Târgovişte şi-a adjudecat destul de uşor Trofeul Sportul Studenţesc, la categoria Under 14, din cadrul Circuitului Naţional FRT. Dâmboviţeanul a dispus în marea finală a concursului de Andrei Andrei, de la CSŞ 2 Bucureşti, cu scorul de 6-1, 6-1. … Citește mai mult

TENIS: Perechea Papoe/Ichim s-a calificat în semifinalele Turneului „Dr. Oetker Junior Trophy”

Binomul dâmboviţean Radu Papoe/ Cosmin Ichim se prezintă la înălţime la turneul de tenis „Dr. Oetker Junior Trophy 2015”, cel mai puternic concurs de juniori U14, organizat în România. Cei doi tenismeni de la CS Târgovişte au reuşit să se califice în semifinalele întrecerii de dublu, după ce au învins în sferturi, în două seturi … Citește mai mult