A răzbunat eliminarea prematură de la Naționalele de iarnă U14! Oana Marinescu a cucerit “Trofeul 4 Tenis”

Tenismena Oana Marinescu și-a luat revanșa după eliminarea prematură de la Campionatul Național de iarnă U14! Sportiva antrenată de Florin Râpeanu a devenit câștigătoarea “Trofeului 4 Tenis”, concurs desfășurat la Ploiești, în această săptămână. Jucătoarea de la Sorana Sport Club Târgoviște a intrat în posesia trofeului pus în joc la categoria U14, după ce … Citește mai mult

Tenis. Oana Marinescu, medaliată cu aur la Naționalele intercluburi pe echipe de dublu

Oana Marinescu a arătat excelent la Campionatul Național intercluburi pe echipe de dublu U12. Tenismena târgovișteană a devenit campioană națională după ce a apărat culorile lui CSM Craiova, club pentru care au mai evoluat Iulia Ionescu, Mihai Coman și David Manu. Dâmbovițeanca a ieșit de fiecare dată câștigătoare la competiția găzduită de Centrul Național de … Citește mai mult

Tenis. Oana Marinescu, finalistă la Tenis Club Trophy U12

Turneul internațional Tenis Club Trophy U12 s-a dovedit un concurs imposibil de câștigat de Oana Marinescu. Tenismena legitimată la Sorana Sport Club Târgoviște a tras din greu pentru a intra în posesia trofeului pus în joc, dar totul s-a năruit în finală. În ultimul act al întrecerii, dâmbovițeanca a cedat în fața Alexandrei Petric, în … Citește mai mult

Tenis. De neoprit! Oana Marinescu, în finală la Tenis Club Trophy U12

Oana Marinescu se prezintă excelent la ediția din acest an a turneului internațional Tenis Club Trophy U12. Tenismena de la Sorana Sport  Club Târgoviște s-a calificat în finala concursului găzduit de municipiul București. Dâmbovițeanca și-a asigurat prezența în ultimul act al întrecerii după ce a învins-o în semifinale pe turcoaica Aysequl Mert, cu scorul de … Citește mai mult

Tenis. Oana Marinescu a câştigat finala probei de dublu a turneului Intesa Sanpaolo Cup

Oana Marinescu a arătat senzaţional în proba de dublu a turneului U12 Intesa Sanpaolo Cup, desfăşurat la Arad. Tenismena de la Sorana Sport Club Târgovişte a terminat concursul internaţional pe primul loc, după ce a făcut pereche cu Alexandra Petric, de la Dinamo Bucureşti. Binomul dâmboviţeano-bucureştean a fost de neoprit pe întreaga durată a întrecerii, … Citește mai mult

Urmaşa Soranei Cîrstea a fost strălucitoare la Mamaia! Oana Marinescu, dublă căştigătoare la Cupa „Bright Ştiinţa”

Oana Marinescu a început să calce tot mai mult pe urmele Soranei Cîrstea. Tenismena târgovişteană a devenit, în această săptămână, câştigătoarea Cupei „Bright Ştiinţa”, la categoria U12, atât la simplu, cât şi la dublu. La competiţia desfăşurată la Mamaia, ce a contat pentru Circuitul Naţional FRT, dâmboviţeanca şi-a dovedit din plin statutul de favorită principală … Citește mai mult

FELICITĂRI! Oana Marinescu a terminat pe primul loc la Cupa „Marin Bădin”

Trofeele din vitrina tenismenei Oana Marinescu s-au înmulţit din această săptămână. Sportiva legitimată la Sorana Sport Club Târgovişte s-a impus la Cupa „Marin Bădin”, competiţie din cadrul Circuitului Naţional al Federaţiei Române de Tenis. Dâmboviţeanca a terminat pe primul loc concursul la U12, după ce şi-a adjudecat finala în faţa Alessiei Popescu (Dinamo Bucureşti), principala … Citește mai mult