JUDO: Daniel Natea, campion la Naţionalele de Ne Waza şi câştigător al Cupei

Judoka Daniel Natea a fost de neoprit la sfârşitul săptămânii trecute! Sportivul sibian a cucerit, la Poiana Braşov, titlul de campion la Naţionalele de Ne Waza şi a terminat pe primul loc la Cupa României, la categoria +100 de kilograme. Mai mult de atât, începând de săptămâna trecută, Natea are dublă legitimare, atât la CSA … Citește mai mult

Campioană în lupta la sol! Daria Ghinescu, medaliată cu aur la Naţionalele de ne waza

Daria Ghinescu – foto dreapta Sportivii de la CS Târgovişte s-au remarcat din plin la Campionatul Naţional de judo ne waza. Judoka clubului dâmboviţean au obţinut la competiţia desfăşurată la Drobeta Turnu Severin cinci medalii extrem de preţioase. Cea mai strălucitoare medalie a fost contabilizată, la Under 11, de  Daria Ghinescu, la categoria + … Citește mai mult