Chindia întrerupe seria excelentă a victoriilor! Scor alb cu Metaloglobus

Foto: facebook Metaloglobus Târgoviștenii au disputat sâmbătă, 17 noiembrie, meciul din etapa 17 a Ligii a 2-a, în deplasare la Metaloglobus, ocupanta locului 12 în acest moment. Chindia nu a putut obține cele 3 puncte puse în joc și a remizat, scorul final fiind 0-0. Petrolul a profitat de acest moment și s-a apropiat la … Citește mai mult

Atmosferă superbă şi speranţe de promovare! Chindia – Gaz Metan, un derbi la înălţime

Atmosferă superbă pe „Eugen Popescu” la ultima etapă a sezonului regulat din Liga a 2-a. Peste 4 000 de dâmboviţeni au trăit la intensitate maximă derbi-ul seriei B2 dintre Chindia Târgovişte şi Gaz Metan Mediaş, dar şi calificarea roş-albaştrilor în play-off-ul competiţiei de pe locul al doilea. Chiar dacă disputa dintre cele două echipe a … Citește mai mult

DEZAMĂGIRE: Chindia Târgovişte a luat bătaie, în faţa a peste 1500 de spectatori, pe teren propriu!

Chindia Târgovişte a jucat astăzi de la ora 18:00, pe stadionul  Eugen Popescu, contra celor de la Gaz Metan Severin, echipă aflată pe locul al III,  în clasamentul seriei a doua, a Ligii 2 de fotbal.

FOTBAL: Încă o victorie în palmaresul celor de la Chindia Târgovişte!

Chindia Târgovişte a câştigat astăzi meciul din etapa 26 a ligii secunde,   jucat  în deplasare împotriva echipei  Unirea Alba Iulia ,  cu scorul de 1-0.  Partida s-a desfăşurat pe stadionul  „Cetate”. Golul a fost marcat de Bobi Gheorghiţă Verdeş  în minutul 26′. Echipa Chindia Târgovişte are în prezent  41 de puncte şi se află deocamdată … Citește mai mult

Chindia Târgovişte, învinsă din nou! Suporterii cer demisia antrenorului Flavius Stoican

Echipa de fotbal a municipiului a pierdut astăzi pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Poli Timişoara, ocupanta locului 2. Pentru oaspeţi au înscris Florin Ionuţ Ilie, în minutul 8 şi Ioan Nera, în minutul 50, iar pentru gazde a marcat Cosmin Negoescu, în prelungiri, minutul 90+2. Echipa lui Flavius Stoican nu se descurcă … Citește mai mult