A dezamăgit în optimi! Sorana Cîrstea a părăsit turneul WTA de la Istanbul

Faza optimilor de finală a fost ultima în care a jucat Sorana Cîrstea (138 WTA) la turneul WTA de la Istanbul. Dâmboviţeanca a părăsit în acest tur concursul din Turcia după ce a fost eliminată de localnica Cagla Buyukakcay (118 WTA). În disputa cu tenismena din ţara Semilunei, târgovişteanca a dezamăgit şi a fost învinsă … Citește mai mult

Merge bine în Turcia! Sorana Cîrstea e în optimi la turneul WTA de la Istanbul

Sorana Cîrstea (138 WTA) merge din victorie în victorie la turneul WTA de la Istanbul. Târgovişteanca a început în forţă şi meciurile de pe tabloul principal, după ce a depăşit cu brio jocurile din calificări. Victoria de senzaţie obţinută în faţa ucrainiencei Lesia Tsurenko a propulsat-o pe Sorana în optimile de finală ale concursului dotat … Citește mai mult

BLUE ARMADA – echipa câştigătoare care merge la Istanbul!

blue_armada

S-a încheiat campionatul de fotbal amatori iniţiat, la Târgovişte, de Andrei Plumb şi Asociaţia “Împreună pentru Târgovişte”. După 4 zile de competiţie, din 29 de echipe participante, cea mai bună s-a dovedit a fi Blue Armada, care  a învins în finală Voinţa Târgovişte. Echipa câştigătoare este formată din George Porojan  – căpitan, Marius Niţă, Ionuş … Citește mai mult

Mâine, oamenii politici fac echipă…de fotbal, în campionatul lui Andrei Plumb

Teren-de-fotbal_VIP

Mâine se încheie prima ediţie a campionatului de fotbal iniţiat de Andrei Plumb şi “Asociaţia Împreună pentru Târgovişte”. În programul ultimei zile sunt cuprinse semifinalele, finala, dar şi un meci demonstrativ, între echipa câştigătoare şi una de VIP-uri, din care vor face parte Andrei Plumb, Mihai Volintiru, preşedintele PNL Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu, preşedintele CJD, senatorii … Citește mai mult