Flacăra Moreni, final dramatic în Cupă, dus până la penalty-uri, cu Cetate Râșnov!

Morenarii au evoluat ieri, 28 august, în turul IV al Cupei României, pe propriul teren, contra celor de la Olimpic Cetate Râșnov. Meciul a fost strâns, scorul „alb” ducând la reprize de prelungiri și apoi la lovituri de departajare! Pentru Flacăra au înscris: Neacșu, Cernea, Zidăroiu, Matei, Oaie și Drăgan, în timp ce Negrea a … Citește mai mult

Chindia remizează cu Argeș și rămâne pe primul loc!

O vreme bună de fotbal, 28 de grade sunt înregistrate la ora meciului, aproximativ 2500 de spectatori sunt prezenți, iar gazonul este perfect. Chindia se așează bine în teren iar Argeșul începe mai ofensiv, încercând să-și impună autoritatea la mijlocul terenului. Raul Costin, căpitanul argeșenilor, primește cartonaș galben încă din minutul 4. Publicul se aprinde … Citește mai mult

Cetatea Târgoviște 1396, victorie la debutul în Liga 5 și mesaj afișat pentru cei 100 de ani de la Marea Unire!

Străjerii au învins, ieri, pe Voința Bezdead cu scorul de 6-3 (3-3) în meciul disputat acasă, pe stadionul din Șotânga, la debutul acestora în Liga 5. De 19 jucători a dispus azi Florin Anton „Gonzo”, noul antrenor al celor de la Cetatea, efectivul fiind incomplet, lotul extins fiind compus din 25 de jucători, din care … Citește mai mult

Cetatea Târgoviște 1396 – Voința Gemenea! Vezi rezultatul!

Cetatea Târgoviște a învins clar formația din Gemenea într-un meci în care au avut controlul jocului încă de la început. Pentru „Străjeri” au marcat: Beleaev Lucian (2 goluri), Dan Ionuț Petre, Popa Adrian Cosmin și Condurache Daniel. Cetatea Târgoviște 1396 – Viitorul Gemenea 5-1 (4-1) Componența târgoviștenilor: Gătej / Grigorescu, Mihai A. (cpt), Radu N., … Citește mai mult

Echipele dâmbovițene se clatină serios…

Ieri, în cadrul etapei a 4-a a Ligii a 3-a, Urban Titu a fost îngenuncheată de Astra Giurgiu II, luând 4 goluri pe propriul teren și ajungând astfel la a patra înfrângere consecutivă. Numai în România poți vedea ca un jucător de câmp să intre în poartă după ce portarul s-a accidentat și echipa nu … Citește mai mult