Angajații Penitenciarului Mărgineni au ieșit în stradă, pentru a cere demisia ministrului Tudorel Toader

La Penitenciarul Mărgineni, astăzi, aproximativ 30 de  membri ai sindicatului „Pro Patria”, afilia FSANP, au pichetat insituția. Angajații sunt nemulțumiți de condițiile de lucru, de faptul că nu li se pontează anumite ore, de lipsa de personal, dar și de neplata orele suplimentare. La nivelul penitenciarului sunt aproximativ 4.000 de ore suplimentare neplătite, iar la … Citește mai mult

Chindia Târgovişte, învinsă din nou! Suporterii cer demisia antrenorului Flavius Stoican

Echipa de fotbal a municipiului a pierdut astăzi pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Poli Timişoara, ocupanta locului 2. Pentru oaspeţi au înscris Florin Ionuţ Ilie, în minutul 8 şi Ioan Nera, în minutul 50, iar pentru gazde a marcat Cosmin Negoescu, în prelungiri, minutul 90+2. Echipa lui Flavius Stoican nu se descurcă … Citește mai mult