Judo. Aur pentru Daniel Natea la Mastersul de la Guadalajara

Judoka Daniel Natea se simte excelent cu două luni înainte de participarea la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro. Sportivul cu dublă legitimare la CSA Valleriana Târgovişte şi Dinamo Bucureşti a cucerit medalia de aur la Mastersul de la Guadalajara, după ce a avut parte de o evoluţie excelentă în Mexic, la categoria +100 … Citește mai mult

Pe podium la Kazan! Daniel Natea, medaliat cu bronz la Campionatul European de judo

Evoluţie de excepţie pentru Daniel Natea la ediţia din acest an a Campionatului European de judo. Supergreul de la CSA Valleriana Târgovişte/ CS Dinamo Bucureşti a luptat foarte bine la competiţia desfăşurată la Kazan (Rusia), iar la final a urcat pe treapta a podiumului de premiere. Calificat la Jocurile Olimpice, sportivul antrenat de Iulian Crăciun … Citește mai mult

În „focurile” Campionatului European! Daniel Natea vizează o medalie la competiţia continentală

Judoka Daniel Natea va arăta la sfârşitul acestei săptămâni în ce formă se află cu trei luni înainte de participarea la Jocurile Olimpice. Component al lotului naţional al României, sportivul cu dublă legitimare la CSA Valleriana Târgovişte şi CS Dinamo Bucureşti va lua parte la Campionatul European de judo, găzduit de oraşul Kazan, din Rusia. … Citește mai mult

JUDO: Daniel Natea, campion la Naţionalele de Ne Waza şi câştigător al Cupei

Judoka Daniel Natea a fost de neoprit la sfârşitul săptămânii trecute! Sportivul sibian a cucerit, la Poiana Braşov, titlul de campion la Naţionalele de Ne Waza şi a terminat pe primul loc la Cupa României, la categoria +100 de kilograme. Mai mult de atât, începând de săptămâna trecută, Natea are dublă legitimare, atât la CSA … Citește mai mult

S-a oprit în faza grupelor! Daniel Natea, două victorii şi o înfrângere la Campionatul Mondial de Judo

Daniel Natea nu a putut depăşi faza grupelor la Campionatul Mondial de Judo, găzduit în această săptămână de Astana, capitala Kazahstanului. Judoka Clubului Sportiv Atletic Valleriana Târgovişte a obţinut două victorii în cadrul grupei B, iar apoi a fost eliminat de sud-coreeanul Sung-Min Kim. La turneul final de la Astana, sportivul antrenat de Iulian Crăciun a concurat la categoria +100 … Citește mai mult

JUDO: Daniel Natea, medaliat cu argint la Openul de la Cluj-Napoca

Judoka Daniel Natea a ajuns duminică după-amiază la cel mai bun rezultat din acest an. Sportivul de la CSA Valleriana Târgovişte a terminat pe locul 2 la Openul României de judo, desfăşurat la Cluj. În lupta pentru medalia de aur, elevul lui Iulian Crăciun a fost învins de georgianul Onise Bughadze, la categoria +100 de … Citește mai mult

Daniel Natea, medalie de aur la turneul Grand Slam de la Abu Dhabi

Judocanul de la CS Atletic Valleriana Târgovişte l-a învins în finala categoriei +100Kg pe Vlăduţ Simionescu. El şi-a adjudecat 500 de puncte ce îl propulsează în clasamentul internaţional de pe locul 17 pe locul 8. Victoria sa a contribuit la plasarea României pe locul 3 la general, în ierarhia cu medalii.

Daniel Natea a câștigat locul III la Grand Slam-ul de Judo din Azerbaijan

Localitatea Baku a găzduit în perioada 9-11 mai 2014 unul dintre cele mai puternice turnee de judo din Europa. La Grand Slam-ul din Azerbaijan, Clubul Sportiv Atletic Valleriana Târgovişte a fost reprezentat de judoka Daniel Natea. În urma unor prestaţii pe măsură, sportivul antrenat de Iulian Crăciun a reuşit să se claseze pe locul 3, … Citește mai mult

C.S. Atletic Valleriana Târgovişte, prezent la European Open de la Praga

Clubul este reprezentat la competiţia de judo ce se desfăşoară în acest sfârşit de săptămână în Cehia de Daniel Natea, categorie +100kg şi Adrian Daroţi, categorie 73kg. Urmează o perioadă aglomerată pentru sportivii antrenaţi de Iulian Crăciun, cu stagii de pregătire şi competiţii europene la care ţintele sunt locuri cât mai sus pe podium.