Fotbal. Chindia a învins pe Baloteşti şi a ajuns la a doua victorie în campionat

Victoria a devenit cuvântul de ordine al Chindiei Târgovişte în noul sezon al Ligii a 2-a. Echipa lui Nicu Croitoru şi-a trecut în cont alte trei puncte importante, învingând cu 1-0 pe CS Baloteşti, în etapa a doua a campionatului. Succesul cu ilfovenii a venit pentru târgovişteni în primele 20 de minute ale întâlnirii. Imediat, … Citește mai mult

Şi-a luat revanşa cu ilfovenii! Chindia, peste Baloteşti în penultimul test de verificare

Chindia Târgovişte a încheiat în forţă amicalul cu CS Baloteşti, susţinut astăzi pe „Eugen Popescu”. Gruparea dâmboviţeană a arătat că este echipa mai bună din teren, iar la final şi-a asigurat victoria cu scorul de 2-0. În disputa cu ilfovenii, târgoviştenii au marcat câte un gol pe repriză, iar Nicu Croitoru a aruncat în luptă … Citește mai mult

Fotbal. Chindia Târgovişte a capotat în amicalul cu CS Baloteşti

Chindia Târgovişte a încheiat printr-o înfrângere al doilea amical al verii. În disputa cu CS Baloteşti, din deplasare, dâmboviţenii nu au putut face faţă adversarului, iar la final au cedat cu scorul de 0-2, în urma reuşitelor semnate de Roland şi Răuţă. Roş-albaştrii nu au putut evolua la capacitate maximă împotriva ilfovenilor din cauza oboselii … Citește mai mult