TĂTĂRANI: Arbitrul, aproape linşat! În încăierare s-a băgat și primarul localității – VIDEO

Fotbalul mic dâmboviţean a devenit o ruşine!

Scandalul a ajuns să fie o adevărată modă în fotbalul mic dâmboviţean. Ieri, Liga a 5-a a fost zguduită de noi incidente, care fac forul condus de Emil Tudor de tot râsul. Arbitrul Sorin Ilie a trecut prin momente groaznice la meciul dintre Voinţa Tătărani şi Flacăra Şuţa Seacă, ce a contat pentru runda a 28-a, din Onoare Nord. Tânărul “fluieraş” a fost nevoit să întrerupă meciul, în minutul 71, la scorul de 3-2, deoarece suprafaţa de joc a devenit un adevărat câmp de luptă.

[youtube width=”600″ height=”400″ video_id=”jeo63wmOUkQ”]

Cu 20 de minute înainte de finalul întâlnirii, trei dintre componenţii de la Şuţa Seacă au tăbărât pe arbitrul de centru pe motiv că acesta nu ar fi semnalizat un ofside al gazdelor, neindicat de unul dintre tuşieri. În carambolul iscat, scăparea arbitrului s-a numit oamenii de ordine prezenţi la stadion şi oficialii formaţiei gazdă, care l-au salvat pe acesta din mâinile jucătorilor porniţi pe bătăie. Cum spiritele din teren nu s-au calmat Sorin Ilie a pus punct meciului mai devreme cu 19 minute, după ce iniţial a indicat cele trei minute de graţie. Mai mult de atât,  acesta a arătat şi trei cartonaşe roşii în dreptul jucătorilor de la Şuţa Seaca (cei cu nemerele 16, 11 şi portarul), care au fost la un pas să-l linşeze. După ce meciul a fost întrerupt, arena s-a transformat într-o adevărată junglă, în care apostrofările, jignirile sau ieşirile huliganice au fost de necontrolat. Aşa cum se vede în imaginile video surprinse la faţa locului, la circul ieftin a luat parte şi primarul comunei Tătărani, Constantin Pătru (în imagini cu tricou crem și pantaloni scurți portocalii) cel care a participat la îmblânzirea spiritelor de pe terenul de joc, dar le-a incitat în tribune. Bătaia din teren s-a transferat și în tribune, unul din spectatorii care filma incidentul fiind lovit de o persoană ce-l însoțea pe edil. La capătul celor întâmplate pe arena din Tătărani, Şuţa Seaca va pierde meciul cu scorul de 3-0, după ce raportul de arbitraj va ajunge pe masa Comisiei de Competiţii şi Disciplină a AJF Dâmboviţa.