Judo. Un titlu de campion şi alte două de vicecampion pentru judoka de la CS Târgovişte la Naţionalele de copii U10 – U11

Sportivii de la CS Târgovişte au terminat cu fruntea sus finala  Campionatului Naţional de judo  pentru copii U10-U11, desfăşurat la Timişoara în week-end-ul recent încheiat. Judoka clubului dâmboviţean au revenit acasă cu un titlu de campion şi alte două de vicecampion. Izabela Lăzărescu a devenit în localitatea bănăţeană campioana României la Under 11, la categoria 23 de kilograme. Sportiva antrenată de Gabriel Cărănescu a cucerit medalia de aur după ce a bifat victorii pe linie la aceste Naţionale. Vicecampioni la Timişoara au ajuns Daniel Nicolae (55 kg – U11) şi Alexandru Tinu (50 kg – U10), unde ambii judoka sunt pregătiţi de Ilie Torcică. De asemenea, Mario Georgescu (42 kg – U11) a terminat concursul pe locul 5. Pe de altă parte, Vanessa Tolea de la CSŞ – CSM Târgovişte a devenit şi ea campioana României, la Under 11, la categoria 32 de kilograme. Tot de la CSŞ, o altă sportivă care a intrat în posesia unei medalii a fost şi Ana Popa (29 kg – U11). În schimb, Alessio Ion (42 kg – U10) s-a clasat pe locul 5. Toţi cei trei sportivi de la CSŞ – CSM Târgovişte sunt antrenaţi de Romel Muşa.