FOTBAL: Momente incredibile la Pierşinari! Arbitru bătut de un om de ordine

Scenele şocante par fără limite în fotbalul mic dâmboviţean! În timpul meciului dintre Voinţa Pierşinari şi Atletic Fieni, ce a contat pentru etapa a 30–a, a Ligii a 4-a, arbitrul Ion Oncescu a fost bătut de unul dintre oamenii de ordine şi bruscat de mai multe ori de către fotbaliştii echipei gazdă. Omul care trebuia să asigure liniştea pe terenul din Pierşinari a tăbărât pe cavalerul fluierului, în minutul 20 al jocului, când acesta a lăsat-o pe Voinţa în inferioritate numerică, după eliminarea lui Marius Zidăroiu. Prins la marginea gazonului, tânărul arbitru a fost lovit de mai multe ori de către steward-ul bătăuş. Până să fie pocnit de către omul de ordine, Oncescu s-a aflat foarte aproape de a o încasa şi de la jucătorul eliminat, dat acesta a fost oprit în ultimul moment de către colegii săi. „Toată scena s-a petrecut în minutul 20. Imediat după a văzut cartonaş roşu, Zidăroiu a mers la arbitru să ceară socoteală. Furios, acesta avea intenţia de a-l lovi pe Oncescu, dar până la urmă a fost potolit de coechipieri, în timp ce arbitrul se retrăgea la marginea terenului. În schimb, când arbitrul a ajuns în apropiere de tuşă, a încasat mai multe lovituri de la om de ordine spre surprinderea tuturor. După ce a scăpat din mâinile acestuia, arbitrul a mers la mijlocul terenului pentru a arăta cele trei minute de întrerupere a jocului. Cum în acel timp toată lumea s-a calmat, iar omul de ordine şi Zidăroiu au fost evacuţi din incita terenului, arbitrul a dat din nou drumul la joc”, ne-a declarat unul dintre martorii oculari ai disputei. La finalul celor 90 de minute de joc, partida dintre Voinţa Pierşinari şi Atletic Fieni, s-a încheiat cu victoria gazdelor, cu scorul de 2-0.

arbitru-300x225

Un comentariu la „FOTBAL: Momente incredibile la Pierşinari! Arbitru bătut de un om de ordine”