Flacăra s-a stins la Tărtăşeşti! Morenarii nu mai pot termina turul fără înfrângere

Visul morenarilor de la Flacăra de a încheia turul campionatului fără înfrângere s-a spulberat. Echipa lui Gabriel Paraschiv nu şi-a mai găsit cadenţa în penultimul meci din acest an şi s-a înclinat în faţa Avicolei Tărtăşeşti, cu scorul de 0-1. După o serie de 15 meciuri fără eşec, „lupii” de pe Cricov au rămas fără „colţi” şi au ajuns să înregistreze prima înfrângere din competiţie. Lider incontestabil în Liga a 4-a, Flacăra s-a recunoscut înfrântă de Avicola, după ce Calofir a reuşit să marcheze singurul gol al întâlnirii. Cu o etapă înainte de încheierea turului, Flacăra şi-a micşorat ecartul faţă de Gloria Corneşti, ocupanta locului secund, la doar şase puncte. La capătul eşecului cu Tărtăşeşti, „Pară” trebuie să facă analize noi la echipă pentru a nu se trezi în vară nu poate îndeplini marele obiectiv al promovării. În această rundă, două jocuri s-au încheiat mult mai devreme de minutul 90! Primul dintre ele a fost Gloria Corneşti – Atletic Fieni (3-0), după ce echipa oaspete a rămas în efectiv incomplet în minutul 5, iar a doilea, a fost cel dintre Unirea Ungureni şi PAS Pucioasa, întrerupt în minutul 86, la scorul de 2-3, din cauza faptului că suporterii şi anumiţi oficialii ai echipei gazdă au lovit arbitrii, mai ceva ca în vestul sălbatic.

Liga a 4-a – Etapa a 16- Rezultate complete

Unirea Ungureni – PAS Pucioasa                        2-3 (întrerupt în min 85)

Avicola Tărtăşeşti – Flacăra Moreni                    1-0

Luceafărul Dragomişreşti –Comerţul Brezoaele  6-1

Ştiinţa Odobeşti – Progresul Mătăsaru                 8-1

Petrolul Târgovişte – Unirea Cobia                      3-1

Gloria Corneşti – Atletic Fieni                             3-0 (întrerupt în minutul 5)

CS Petreşti – Săgeata Găeşti                                3-1

Voinţa Pierşinari – Bradul Moroieni                    5-1

Libertatatea Urziceanca – Recolta Gura Şuţii      2-5.