FC Chindia Târgovişte a pierdut titlul de campioană la Juniori A!

FC Chindia Târgovişte a pierdut titlul de campioană la Juniori  A în faţa celor de la Viitorul Constanţa cu scorul 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de jucătorul constănţean Florin Tănase în minutul 89. Formula de inceput a echipei FC CHINDIA Târgovişte a fost : Popescu, Smarandache, Voineag, Ispas, Avram, Baluta, Petrea, Busica, Horvath, Ghiţă şi Voduţ. Partida a fost una destul de agitată. În minutul 27 Avram a primit cartonaş galben, iar Ghiţă şi Petrea au executat şuturi spre poartă de la 18 m, respectiv 17 m, apărate de portarul constănţean. În minutul 63, Horvath a primit cartonaş galben. La pauză scorul a fost 0-0. Echipele celor doi cumnaţi,  Gică Hagi şi Gică Popescu s-au aflat faţă-n faţă pentru prima data intr-o finala. Gică  Popescu a recunoscut în finalul partidei meritul echipei adverse.  Pe stadionul FRF din Buftea au fost prezenţi şi suporteri ai Chindiei care şi-au susţinut echipa preferată.