Eșec la Roșiori! Urban Titu a pășit cu stângul în campionat

Urban Titu a debutat cu stângul în noul campionat al Ligii a 3-a. Gruparea din sudul județului nu a putut obține nici un punct în prima deplasare stagională, cedând în fața lui Sporting Roșiori cu 1-2. Echipa lui Gheorghe Becheanu a început dezastruos disputa cu teleormănenii, fiind condusă în primul sfert de oră cu cu 2-0, la capătul „dublei” semnate de Lătea. Titu a arătat o evoluție mai bună la Roșiori în actul secund, când și-a creat mai multe ocazii de gol la poarta adversă, dar în același timp a redus din handicap prin Truță, cu zece minute înainte de ultimul fluier al arbitrului. Eșecul suferit cu Sporting a lăsat câteva regrete în dreptul lui Marinică Ionică, antrenor secund la Urban Titu. “Nu trebuia să pierdem acest joc. Dacă eram mai atenți puteam să obținem un punct. Lucrul care ne-a costat pe noi a fost faptul că am început prost meciul. După golurile gazdelor am jucat bine și pe final am reușit să marcăm și noi”. Împotriva lui Sporting Roșiori, Titu a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Popa – Sima, Negulescu, Vlad, Lupu (46 Iancu – 68 Ionică) – I. Enache, Bărcănescu, Ștefan, Manole – Andro, Truță. Etapa viitoare, Urban va întâlni pe “Orășenesc” Flacăra Moreni, în primul derbi dâmbovițean al campionatului.