Eşec pentru Chindia Târgovişte!

Chindia Târgovişte a pierdut  în faţa echipei Delta Tulcea cu scorul de 2-1 în partida disputată în această dimineaţă, în etapa 6, seria I. Eroii meciului au fost Daniel Constantin Florea şi Cosmin Florin Neagu care au marcat câte un gol în minutul 12, respectiv  minutul 35. Chindia a avut în faţa sa o echipă puternică aflată pe locul 4 în clasament. Scorul partidei a fost deschis de jucătorul Chindiei, George Cherchez în minutul 5. Bucuria nu a ţinut însă prea mult pentru târgovişteni, finalul partidei aducând victoria echipei adverse. În etapa 7, seria I, Chindia Târgovişte va juca împotriva FC Botoşani, pe teren propriu, duminică, începând cu ora 11:00. În acest moment FC Botoşani se află pe locul III în clasament cu 12 puncte.