„Dublă” la debut! Daniel Popa a marcat de două ori pentru Dinamo în meciul cu Voluntari

Dâmboviţeanul Daniel Popa (22 ani) a fost eroul lui Dinamo Bucureşti în meciul cu FC Voluntari, ce a contat pentru optimile de finală ale Cupei Ligii. „Câinii” s-au impus cu 2-1 în disputa cu ilfovenii, iar „Popică” a semnat ambele reuşite ale formaţiei bucureştene. Primul gol l-a marcat în minutul 12, pe assist-ul lui Oliva, iar al doilea a urmat peste alte 12 minute, când a fructificat, pe lângă portarul advers, pasa excelentă venită de la Palic. Pentru vârful dâmboviţean, reuşitele cu Voluntari reprezintă primele goluri în echipamentul lui Dinamo. Mai mult de atât, disputa cu ilfovenii a însemnat pentru Popa debutul în tricoul „câinilor”. Echipa antrenată de Ioan Andone l-a transferat pe „Popică” la sfârşitul lui iulie de la Chindia Târgovişte, în schimbul a 30 000 de euro. În campionatul precedent al Ligii a 2-a, tânărul atacant dâmboviţean a fost al doilea golgeter al Chindiei, cu 16 goluri marcate. Dinamo va întâlni în sferturile Cupei Ligii pe Astra Giurgiu.