Cu stângul la debut! Urban Titu a cedat pe final de meci la Câmpulung

Urban Titu a început cu stângul noul sezon al Ligii a 3-a. Gruparea din sudul judeţului s-a recunoscut înfrântă de Muscelul Câmpulung, în prima etapă a campionatului, pe final de joc, cu scorul de 2-1. În deplasarea musceleană, dâmboviţenii au cedat la ultima fază a meciului, când nou-intratul Haidău a marcat golul victorios al argeşenilor. Pentru Titu singura reuşită la Câmpulung a fost semnată de Ghenu în actul secund şi a avut ca efect anularea golului marcat de O. Stan, în prima repriză. În meciul cu Muscelul, antrenorul Urbanului, Gheorghe Becheanu a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Mişa – Sima, Calofir, Vlad, Mirescu – Rădescu, Dicu, Ghenu, Lupu – Ivaşcu, Neguţ, iar în repriza a doua au mai intrat Constantinescu, Ionică, Moruz şi Nicolae. A doua reprezentantă a judeţului prezentă în actuala ediţie a Ligii a 3-a, FC Aninoasa, a stat în prima etapă după ce CS Vişina Nouă s-a retras din campionat. În runda a doua a competiţiei din seria C3, Titu va întâlni pe teren propriu, pe AFC Hărman, iar FC Aninoasa, în deplasare, pe CS Afumaţi.