Cristian Stoean, pe primul loc în cursa de 3 000 metri obstacole

Cristian Stoean, a început în forţă CN de atletism pentru seniori, tineret şi juniori 1

Cristian Stoean a terminat cu brio prima etapă a Naţionalelor de atletism pentru seniori, tineret şi juniori I, desfăşurată la Piteşti. Sportivul de la CSŞ Târgovişte a reuşit să încheie pe primul loc cursa de 3 000 m obstacole la juniori I şi pe locul 4 la seniori, după ce a trecut linia de sosire cu timpul de 9:52,24. Atletul dâmboviţean speră să aibă parte de rezultate bune şi în etapa a doua a Campionatului Naţional (Piteşti, 6-7 iunie), după care să obţină o medalie în runda finală a întrecerii. Tot la juniori I, Ştefan Căciulă a terminat pe locul 3 cursa de 1500 m, iar Ionuţ Mărăcine, pe poziţia a 12-a, pe cea de 400 metri. În schimb, George Preda de la CS Târgovişte a încheiat dezamăgitor Internaţinalele de seniori ale României, după ce s-a clasat pe locul 5 în proba de 800 m, cu timpul de 1:51,94.