Vineri, 19 mai 2017, in amfiteatrul „George Enescu” al Liceului de Arte „Balasa Doamna” din Targoviste, s-a desfasurat cea de-a IX-a editie a Festivalului „Art 4 you”, avand ca tema „Viziuni monumentale asupra orasului meu”.
Pentru organizarea editiei din acest an si-au adus sprijinul Consiliul Judetean Dambovita, Centrul Judetean de Cultura Dambovita, Inspectoratul Scolar Judetean Dambovita, Complexul National Muzeal „Curtea Domneasca” Targoviste, Primaria Targoviste, Teatrul „Tony Bulandra” Targoviste, alaturi de profesori si elevi inimosi ai Liceului de Arte „Balasa Doamna”.
Festivalul concurs „Art 4 you” isi propune descoperirea si promovarea tinerelor talente din domeniul artistic si se adreseaza elevilor din clasele III-VIII. Concursul, la care s-au inscris peste 60 de elevi, s-a desfasurat pe patru sectiuni:
a) Muzica usoara (in Amfiteatrul „George Enescu” al Liceului de Arte)
b) Muzica populara (in Amfiteatrul mic „Ciprian Porumbescu” al Liceului de Arte)
c) Teatru (in sala Teatrului „Odiseu” din Targoviste)
d) Pictura-Fotografie
Castigatorii concursului din acest an:
Sectiunea a (Muzica usoara) – Categoria A (Clasele III-IV): Premiul I – Damilov Nicoleta
Premiul II – Dumitrache Darius
Premiul III – Bobeica Selena
Categoria B (Clasele V-VI): Premiul I – Iager Renata
Premiul II – Iliescu Sandra
Premiul III – Peruf Elisabeth
Categoria C (Clasele VII-VIII): Premiul I – Slamnea Izabela
Premiul II – Iliescu Sandra
Premiul III – Anghel Ana Maria
Sectiunea b (Muzica populara) – Categoria A (Clasele III-IV): Premiul II – Stoica Maria
Categoria B (Clasele V-VI): Premiul I – Vasiloiu Alexandra
Premiul II – Cristea Vlad
Premiul III – Udrescu Ioana
Premiu special – Sarbu Alexandra
Categoria C (Clasele VII-VIII): Premiul I – Sandu Andreea
Premiul II – Popescu Roxana
Premiul III – Gurgu Iolanda
Sectiunea c (Teatru) – Categoria A (Clasele III-IV): Premiul I – Mitroi Dumitru Cosmin
Premiul II – grupul Lupascu Andrei, Bobeica Selena si Iordache Radu
Premiul III – Lupascu Liviu-Andrei
Categoria B (Clasele V-VI): Premiul I – Iordache Radu-Cristian
Premiul II – Ivancea Catalin
Categoria C (Clasele VII-VIII): Premiul I – Trupa „Pegas” (Antonescu Andreea, Petre David si State Ruxandra)
Sectiunea d (Pictura-Fotografie) – Categoria A (Clasele III-IV): Premiul III (Fotografie) – Butaroiu Idaira Ioana
Categoria B (Clasele V-VI): Premiul III (Pictura) – Stancu David Stefan
Premiul III (Fotografie) – Petrovici Adriana-Elena
Categoria C (Clasele VII-VIII): Premiul I (Fotografie) – Sauca Anastasia
Premiul II (Fotografie) – Costache Ancuta
Premiul III (Fotografie) – Cioroba Bogdan
Inspector școlar general adjunct, Gabriela Istrate